Dr. Csőzik László

1975. június 9-én születtem Baján, ahol 1993-ban a III. Béla Gimnáziumban érettségiztem matematika-angol tagozaton. 1998-ban szereztem meg jogász diplomámat - cum laude minősítéssel - a pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán. Idén két posztgraduális képzésen fejezem be tanulmányaimat: az Eötvös Loránd Tudományegyetem Jogi Továbbképző Intézetének Európa jogi szakjogász szakán, valamint a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának politológus szakán. Emellett ez utóbbi karon írom Ph.D.-dolgozatomat jogi informatikából.

Gimnáziumi és egyetemi éveim alatt hallgatói önkormányzati vezető feladatokat láttam el több éven át, illetve újságíróként dolgoztam vidéki helyi lapoknál, rádióknál és televízióknál, köztük az MTV Szegedi Körzeti Stúdiójánál, s alapító-főszerkesztője voltam egy-egy ma is létező középiskolai és egyetemi lapnak.

1998-ban az Országos Rádió és Televízió Testület Műsorfigyelő és -elemző Osztályán kezdtem el dolgozni jogi referensként, majd 1999-től a szervezet Médiaintézetében lettem tudományos munkatárs. Ebben az évben az Országgyűlés Hivatala Alelnöki Titkárságának vezetőjeként folytattam pályafutásomat, majd egy évvel később egy sajtó- és gazdasági joggal foglalkozó budapesti ügyvédi irodában lettem ügyvédjelölt. 2001-02-ben a Szabad Demokraták Szövetsége külső kapcsolatokért felelős igazgatójaként dolgoztam, majd néhány hónapot az Informatikai és Hírközlési Minisztérium tanácsadójaként tevékenykedtem. 2002 ősze óta főállású alpolgármestere vagyok a hatvanezres lélekszámú Érd városának, ahol a képviselő-testületben egyúttal az SZDSZ-frakciót is vezetem.

1999- és 2000-ben a Liberális Fiatalok Társasága alelnöke voltam, s közben részt vettem az SZDSZ ifjúsági szervezetének, az Új Generációnak az alapításában, melynek először munkacsoport-vezetője, majd ügyvivője, végül 2003 februárjától elnöke lettem. 2002-ben országgyűlési képviselőjelöltként indultam a választásokon az SZDSZ színeiben a Pest megyei 8. számú választókerületben, ahol közel nyolc százalékos eredményt elérve a harmadik helyen végeztem. Részt vettem az SZDSZ-NetPárt és a SZDSZ-Zöld Tagozat alapításában és vezetésében. 2003 márciusában bekerültem az SZDSZ Országos Ügyvivői Testületébe: országos ügyvivővé választották a párt tisztújító küldöttgyűlésén.