Horváth László

1962. április 24-én születtem Esztergomban. Édesapám Horváth Dezső, édesanyám Karsai Judit. Az általános iskolát Esztergomban és Sopronban végeztem. Esztergomban, a Dobó Katalin Gimnáziumban érettségiztem, francia tagozaton. Érettségi után segédrestaurátorként dolgoztam az esztergomi Balassi Múzeumban. A bajai katonáskodást követően az egri Tanárképző Főiskola népművelés-történelem szakán végeztem. A diploma megszerzése után a szilvásváradi általános iskolában tanítottam, majd 1987-90-ig tanársegéd voltam az egri főiskola közművelődési tanszékén.
Politikai pályafutásom azzal kezdődött, hogy 1990-ben listáról kerültem a Parlamentbe, az SZDSZ-frakció tagjaként, 1992-től már a FIDESZ-frakció soraiban jegyzik a  nevemet. 1995-2001-ig a FIDESZ-Magyar Polgári Párt országos pártigazgatójaként, 1992-94-ig Heves megyei elnökeként tevékenykedtem, s ez utóbbi funkciómat jelenleg is gyakorlom. 1998-ban újra országgyűlési képviselő lettem, a Heves megyei 2-es számú, pétervásárai választó körzetének delegáltjaként. 
Országgyűlési bizottsági megbízatásaim (1998-tól és jelenleg is): az Ifjúsági és Sport Bizottság alelnöke, az Ellenőrző Bizottság alelnöke, a Millenniumi Albizottság és a Kábítószerügyi Albizottság tagja. A 2000. évtől a Magyar Lótenyésztő és Lovassport Szövetség alelnöke vagyok. A tavalyi esztendőtől a Széchenyi terv kiemelt lovasturisztikai alprogramjának témavezetője, majd az Észak-magyarországi Regionális Idegenforgalmi Bizottság elnöke lettem. A salakos házak ügyében a Belügyminisztérium Miniszteri Kabinetjének kormánymegbízotti feladatait látom el.

Horváth László