2. Fővárosi kisebbségi önkormányzat választása

A fővárosi kisebbségi önkormányzatot a kisebbségi elektorok választják meg. Kisebbségi elektor minden kerületi önkormányzati képviselő, akit kisebbségi képviselőként választottak meg, továbbá a kerületi kisebbségi önkormányzati képviselő, valamint a külön erre a célra választott elektorok.

Amennyiben az adott kisebbség legalább egy kerületben rendelkezik kisebbségi önkormányzattal, és a kisebbség elektorainak száma a fővárosban eléri a tíz főt a Fővárosi Választási Bizottság (továbbiakban: FVB) összehívja a fővárosi kisebbségi önkormányzatot választó elektorok gyűlését a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek általános választását követő 60. és 120. nap közötti időpontra. Ez jelen esetben 1998. december 17. és 1999. február 15. közötti időpontot jelent. Az utóbbi dátum a fővárosi kisebbségi önkormányzatot választó elektorok gyűlésének végső időpontja (beleértve a megismételt gyűlést is).

Amennyiben valamely kisebbségnek egyetlen kerületben sem jön létre önkormányzata, úgy a magát az adott kisebbséghez tartozónak valló és a fővárosban lakóhellyel rendelkező 10 választópolgár kezdeményezésére választói gyűlést kell összehívni. Kezdeményezni legkésőbb a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek általános választását követő 40. napig (1998. november 27-ig) lehet a FVB-nél. A választói gyűlés végső időpontja 1998. december 17. (beleértve a megismételt gyűlést is). A választói gyűlésen a kislistás választás szabályai szerint 9 képviselőt választanak. A választás akkor érvényes, ha legalább 100, a fővárosban lakóhellyel rendelkező választópolgár érvényesen szavazott. A megválasztott kisebbségi képviselők egyben ellátják az adott kisebbség országos önkormányzatának választásán az elektorok feladatait.