Szabó Gábor önéletrajza

 

1979. november 17-én születtem Budapesten. Édesapám autómentéssel foglalkozó egyéni vállalkozó, édesanyám egy vállalatnál dolgozik munkaügyi előadóként. Egy leánytestvérem van, aki magyar-kommunikáció szakon végzi egyetemi tanulmányait. A budapesti József Attila Gimnáziumban érettségiztem, majd a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészkarának történelem-kommunikáció szakán végeztem. Jelenleg pénzügyi tanácsadóként keresem kenyerem.

 

14 évesen kezdtem el komolyabban foglalkozni a politikával. Hat társammal közösen 1996 márciusában megalakítottuk a Magyar Ifjúsági Nemzetébresztő Kört (MINK), amely pártszimpátiától függetlenül tagjai közé fogadta a közélet iránt érdeklődő, nemzeti érzelmű fiatalokat. Kéthetente tartottuk az összejöveteleinket gimnáziumunk osztálytermeiben, amelyeken önképzőkör jelleggel a tagok előadásokat tartottak egymásnak, s vitafórumokon ütköztették érveiket. A szervezet végül 40 fősre duzzadt tagsága engem választott meg a közösség elnökének. Az 1998-as országgyűlési választások kampányában a MINK tagjai szervezett kampánymunkával támogatták a MIÉP-et és az MDF-et. Nekem a kampány során erősödött meg a szimpátiám a MIÉP irányába, s még 1998-ban beléptem a párt Budapest XI. kerületi alapszervezetébe. A MINK tagjainak erőfeszítései révén saját kis példányszámú havilapot adtunk ki Ébredő Nemzedék néven.

 

A MIÉP Ifjúsági Tagozat Országos Elnökségének 2001 februárjától 2001 októberéig voltam tagja. Feladatom a szakmai munka beindítása, műhelycsoportok szervezése és az adminisztráció kezelése volt. A 2002-es országgyűlési választáson mint kampányfőnök irányítottam a MIÉP választási kampányát a Komárom-Esztergom megyei, Tata központú választókerületben. Az Ifjúsági Tagozatból 2002 novemberében, a MIÉP-ből 2003 tavaszán léptem ki.

 

Jugoszlávia NATO-bombázása idején irányult figyelmem délvidéki magyar testvéreink sanyarú helyzetére, s 1999 májusától 2000. október 5-ig társadalmi munkámmal segítettem minden olyan civil kezdeményezést, ami a milosevicsi diktatúra megdöntésére irányult. Ebben az időszakban aktív segítője lettem a Délvidéki Magyarok Közösségének, ami a szülőföldjükről elüldözött magyarok emigráns és politikai szervezete volt.

 

A Jobboldali Ifjúsági Közösség szervezésébe 2000 novemberében kapcsolódtam be, mint a Károlin szerveződött alapszervezet vezetője. A szervezet működésének három éve alatt sikerült egy kilencvenfős, összetartó, baráti közösséget kialakítanunk a Károlin. Egyetemünkön 15 - mindig több száz hallgatót vonzó - előadást szerveztem társaimmal. Károlis jobbikosként több adomány-, illetve könyvgyűjtést szerveztünk horvátországi és délvidéki magyar közösségek megsegítésére.

 

A Jobbik Magyarországért Mozgalom megalakításában alapító tagként vettem részt, majd a párt elnöksége pártigazgatónak választott. Energiáim nagy részét a Jobbik országos szervezettségének kiépítése, és a párt működéséhez kapcsolódó technikai feltételek megteremtése kötötte le. 2005 elejétől feladataim tovább bővültek a Jobbik képviselőjelöltjei kiválasztásának irányításával, és a kampányfeladatokra való felkészítésükkel kapcsolatos központi feladatokkal.

 

2005 őszén tagja lettem a Jobbik tárgyalódelegációjának a MIÉP-pel folytatott tárgyalásokon, majd a Harmadik Út választási szövetségen belül a Jobbik részéről meg lettem bízva az országos kampányfőnöki teendőkkel.

 

A Jobbik 2006 novemberében felállt új elnöksége ismételten megbízott a pártigazgatói feladatokkal. Pártigazgatóként a Jobbik Országos Hivatalát vezetem. Feladatom a párt szervezésének irányítása, a központi adminisztráció felügyelete, a Jobbik rendezvényeinek koordinálása és a szervezet belső kommunikációjának működtetése.

 

2007-ben tevékenyen részt vettem a Magyar Gárda Egyesület bejegyzésének előkészítésében, és egyik alapító tagja lettem a Magyar Gárdának.

 

A Jobbik Magyarországért Mozgalom szakmai kabineteiben megalkotott, 2009-es EP-választási programunk a www.jobbik.hu címen olvasható.

 

Szabó Gábor